Umělecká škola v Hořicích slaví šedesát let

07.11.2018
Základní umělecká škola Hořice si nadělila k narozeninám hudební dárek v podobě koncertu mladého, avšak již proslulého klavíristy.
Matyáš Novák je vítěz řady mezinárodních soutěží, absolutní vítěz Soutěžní přehlídky konzervatoří a hudebních gymnázií ČR.
Začal hrát na klavír v pěti letech. V současné době je studentem gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové, Konzervatoře Pardubice a od září 2013 rovněž studentem věhlasné klavírní akademie „Incontri col Maestro“ v italské Imole. Od šesti let hrál na housle. I v tomto oboru dosáhl řadu úspěchů - např. 2. cena na Kocianově houslové soutěži v Ústí nad Orlicí v r. 2010. Matyáš je držitelem cen Zlatý oříšek 2012 a Talent královéhradecké kultury 2013. Na skladatelské soutěži Artistes en herbe v Lucembursku získal cenu prezidentky a zakladatelky soutěže.

Jako sólista vystoupil s Filharmonií Brno, Komorní filharmonií Pardubice, komorním orchestrem Quattro, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně, Orchestra da Camera di Imola, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře a s Filharmonií Hradec Králové.
Matyáš koncertuje doma i v zahraničí a účastní se domácích i zahraničních hudebních festivalů a mistrovských kurzů, je vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem, hrdým členem PETROF Art Family, velkým znalcem a milovníkem železniční dopravy, členem Českého svazu chovatelů, ve volném čase také rád peče.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jičínska