Policisté obvinili řidiče, který za jízdy ohrožoval provoz pistolí

26.11.2018
Ilustrační foto
Policisté z Jičína zahájili v těchto dnech úkony trestního řízení kvůli nebezpečnému vyhrožování, ze kterého je důvodně podezřelý pětadvacetiletý muž z Vrchlabí.

Policisté jej podezřívají, že jako řidič Audi A8 dne 23. 11. dopoledne ohrožoval za jízdy plynovou pistolí 52letého řidiče Škody Superb. Podle zjištění měl řidiče superbu, jedoucího od Mladé Boleslavi na Jičín, který jej v jednom úseku předjel, začít nejprve problikávat a poté se na něho tzv. „pověsit“, přičemž se měl neustále držet v jeho těsné blízkosti. Následně měl tohoto řidiče předjet na plné čáře, zařadit se před něj a začít se svým vozidlem zpomalovat, na což řidič superbu zareagoval gestikulací. Následovalo další vzájemné předjíždění, během kterého  v jednom případě řidič audi náhle zpomalil a poté, co se jeho vozidlo dostalo na úroveň superbu a  získal tak s řidičem oční kontakt, zvedl ruku a začal mířit směrem k jeho vozidlu střelnou zbraní.  Než prý dokončil předjíždění, zbraní prý na řidiče ještě zamával a pomalou jízdou jej přiměl k předjetí. Poté, co řidič superbu vjel do města Jičín a viděl, že jej druhé vozidlo stále pronásleduje, uvědomil policii.  Policisté, kteří se okamžitě zapojili do akce, podezřelé vozidlo i s řidičem krátce na to vypátrali a převezli na policejní služebnu.

Podezřelý řidič policistům dobrovolně vydal plynovou pistoli zn. EKOL, včetně zásobníku a 4 ks nábojů a k celé věci uvedl, že se jedná o velké nedorozumění. I když zmíněná zbraň nepodléhá registraci, může být rozhodnuto o jejím zabrání nebo propadnutí. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody až na 3 léta.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jičínska