Na letišti ve Vokšicích proběhl dětský den

04.10.2018
Velmi početný dav návštěvníků všech věkových kategorií se v sobotu 29. září stal na letišti ve Vokšicích neodmyslitelnou součástí vydařeného dětského dne uspořádaného policisty ÚO Jičín ve spolupráci s pojišťovnou Generali.

Malé i velké návštěvníky lákala především možnost osobně si vyzkoušet a zhlédnout současnou nejmodernější výstroj a výzbroj policistů, kterou užívají při výkonu své každodenní nelehké práce. Kromě toho měli policisté pro děti připravené i pohybové aktivity, kdy při jedné z nich dopravní policista měřil laserovým radarem jejich maximální rychlost v běhu na určenou vzdálenost. Každý účastník tohoto klání si domu na památku odnesl policejní diplom. Své zastoupení měla rovněž i ukázka historických a dobových střelných zbraní se zajímavým odborným výkladem zkušených policistů. Atraktivní pro všechny diváky a především pro ty nejmenší se stala dynamická ukázka práce a činnosti služebních kynologů. Pozadu rovněž nezůstalo představení pořádkové policie a její aktivní zásah proti ujíždějícímu nebezpečnému pachateli. Doslova v obležení byla vystavovaná technika dopravní policie spolu s velitelským štábním vozidlem a vozidlem kriminalistického technika. Své zastoupení zde mělo rovněž oddělení tisku a prevence, kde se policista po celý průběh akce věnoval všem návštěvníkům, kteří si odnesli nejenom preventivní rady do života, ale i drobné dárečky a letáky.

Uvedené akce se zúčastnila i zahraniční policejní návštěva z Polska, a to v rámci mezinárodní spolupráce na projektu DRUGSTOP. Jedná o projekt zaměřený na podporu přeshraniční spolupráce policejních jednotek s cílem zvýšení efektivity boje s drogovou kriminalitou. Policisté si tak vzájemné předali cenné zkušenosti, a to nejenom v oblasti drogové problematiky.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jičínska