Jiří Hindr po šesté obhájil titul Mistra ČR v paracyklistice

03.10.2018
V minulých dnech proběhlo mistrovství České republiky handicapovaných. Jedná se o silniční závod paracyklistů sdružených v České federaci Spastic Handicap, což je sportovní svaz sdružující osoby s centrální poruchou hybnosti, který je součástí Českého paralympijského výboru.
Závodníci jezdí na tricyklu, tj. velká tříkolka uzpůsobená pro handicapované cyklisty, kteří z důvodu těžkého zdravotního postižení neudrží rovnováhu na klasickém silničním kole. Již pošesté se tak stalo na brněnském Masarykově okruhu. Tricyklisté závodí ve dvou kategoriích. První je T1 (více postižení). V této kategorii jsou zařazeny osoby, které například potřebují doprovod při závodech nebo v městském provozu, nenapijí se samostatně za jízdy, nepostaví se do spurtu atd. Závodníci v kategorii T2 mají postižení méně omezující.

POČASÍ ZÁVODU NEPŘÁLO

Bohužel již při rozjíždění začalo velmi hustě pršet, a tak musel být závod z rozhodnutí sportovně technické komise cyklistiky při Spastic Handicap, kterou vede bývalý mistr světa v cyklokrosu juniorů Zdeněk Mlynář, upraven následujícím způsobem. Pro kategorii T1 a T2 muži byl zkrácen na čtyři kola a závod T1 a T2 ženy na tři okruhy. Po celý závod foukal nepříjemný nárazový vítr, před kterým se nebylo ani na malou chvíli kde schovat. Tento závod tedy prověřil trénovanost jednotlivých účastníků. Za přítomnosti neustálého deště, případně mrholení to byla vražedná kombinace.
V kategorii T1 obhájil titul mistra ČR v paracyklistice již pošesté za sebou Jiří Hindr. Druhé místo osadil jeho tréninkový partner Petr Berger. Oba závodí za SK Kociánka Brno a bydlí v Hořicích. Velmi často je také může hořická veřejnost potkat na tréninku v okolí našeho města. Bronz v této kategorii získal Kevin Jerie, zástupce TJ Nola Teplice.  

Kategorie T2: 1. Roman Šejna (TJ STS Praha), 2. Zbyněk Charvát (SK Kociánka Brno) z Vojic.

Tento závod byl pro tricyklisty zároveň posledním v tomto roce, a tak nyní naše borce čeká dojezd kalendářního roku a poté několikadenní zasloužený odpočinek. Na konci prosince začne postupná zimní příprava na další sezonu, a to zejména v místní posilovně, případně bazénu atd.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jičínska