Hořickou defenzivu prověří Dobruška

26.10.2018
Začalo se dařit střelecky a přicházejí body. Z posledních čtyř zápasů krajského přeboru vybojovali fotbalisté hořické Jiskry deset bodů a vsítili jedenáct branek. V nastoleném trendu by rádi pokračovali tuto sváteční neděli. Čeká je další důležité střetnutí, ve kterém se představí na půdě Dobrušky. Kdo bude slavit?
POZITIVNÍ SÉRIE

Hořičtí se v posledních mistrovských zápasech krajského přeboru vzepjali k velmi dobrým výkonům. Po cenné výhře se silným Červeným Kostelcem (3:1) chce tým potvrdit postup tabulkou a vyzrát i na družinu trenéra Killara. Ta naposledy přivezla dva body z Chlumce nad Cidlinou, kde po remíze 1:1 uzmula bonusový bod v dlouhém penaltovém rozstřelu. Po jedenácti kolech od sebe oba soupeře dělí dva body - Dobrušce patří osmé místo, Hořicím desáté. Při vyrovnanosti tabulky se ovšem mohou pozice rychle měnit. V krásném dobrušském areálu bude zcela určitě rozhodovat aktuální forma.

NEBEZPEČNÝ TANDEM

Duo ofenzivních hráčů Mikušík, Kořínek. To jsou největší ofenzivní zbraně soupeře. Prvně jmenovaný stihl šest zásahů, druhý přidal pět přesných tref. Oba tedy dohromady obstarali jedenáct z šestnácti gólů svého týmu. „Samozřejmě o obou zmiňovaných hráčích víme. Zejména kapitán Mikušík hraje ve velmi dobré formě,“ poukázal trenér Hořic Zbyněk Bareš. Jeho svěřenci mohou na hřiště soupeře cestovat relativně v klidu a hlavně s vidinou, že začali být produktivní, což se v úvodu sezony nedařilo a přišly některé zbytečné bodové ztráty. Lví podíl na gólových statistikách mužstva má útočník Jiří Pečenka. Ten v minulém kole hattrickem srazil Červený Kostelec a svoje prozatímní gólové číslo vylepšil na osm. Základem úspěchu bude ve městě F. L. Věka hlavně kolektivní a zodpovědný výkon. V krajském přeboru není slabého soupeře. „Dobrušku zdobí velmi dobrá defenziva, pouze jednou inkasovala čtyři branky, jinak většinou po jedné. Na rozdíl od nás dokázala plně uspět s týmy ze spodní části tabulky - Slavií HK, Bělohradem, Rychnovem a dva body získala v Sobotce. Překvapila také doma proti Vysoké nad Labem. Z tohoto pohledu je asi právem v klidném středu tabulky,“ uznal hořický kormidelník.  

Jiskra chce do konce podzimu logicky získat co nejvíce bodů a přezimovat tak bez větších záchranářských starostí. „Dá se očekávat již nefotbalové počasí. Rádi bychom bodovali před těžkým domácím zápasem s Třebší,“ dodal nadřízený hořických hráčů.

Neděle 28. října, 12. kolo KP: TJ Dobruška – TJ Jiskra Hořice (14.30)

ÚVODNÍ NÁSTUP ZÁPASU HOŘICE - ČERVENÝ KOSTELEC
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jičínska