Hokejisté Jičína v Turnově neuspěli, prohráli 4:5

07.12.2018
V sobotu jičínští hokejisté sehráli další utkání KLM v Turnově a po vyrovnaném průběhu odešli těsně poraženi.

Branky a nahrávky: 9. Maděra (Duda), 22. Jágr (Maděra ,Šuráň), 33. Miškovský (Zákoutský Jiří, 37. Maděra (Hujer, Jágr), 51. Maděra (Zákoutský Jan,Duda) – 9. Průšek (Pletka), 10. Boček (Němec), 33. Brzák (Houser), 54. Mikolášek (Průšek)

HC TURNOV 1931 5:4 (1:2, 3:1, 1:1) HC JIČÍN

Trenér: Pletka
Vyloučení: 5 : 1
Využití: 0 : 1
Oslabeni 0 : 0
Rozhodčí: Kajínek Lukáš – Serbus Jakub, Svobodová Lucie
Diváků: 214  

Sestava Jičína: Rylich, Beneš – Žalud, Mikolášek – Brzák, Houser - Richter - Pletka, Průšek, Nový - Prokop, Krejčík, Žďárský - Boček, Němec, Krumpholc


V úvodu utkání byli aktivnější domácí, ale jičínské protiútoky byly nebezpečnější. Domácí brankář se štěstím vychytal dvě „loženky“ Jičína a teprve v deváté minutě Pletka uvolnil Průška a ten otevřel skóre utkání. Domácí kontrovali hned po rozehrání. Rozehráli akci v útočné třetině a proti tečované střele Dudy byl Rylich bezmocný. Hosté odpověděli za minutu, když Boček usměrnil nahrávku před branku do sítě.

V úvodu druhé části obrana Jičína zaspala při protiútoku domácích a nájezd dvou hráčů znamenal vyrovnání. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, Jičín nevyužil přesilovou hru, domácí rovněž neproměnili svou šanci. Další velkou možnost skórování měl Boček, ale jeho střela těsně minula domácí branku. V 33. minutě opět zaváhala obrana Jičína a nekrytý Miškovský zůstal osamocený před Rylichem 3 : 2. Jičín odpověděl vzápětí, když v přesilové hře prošla do sítě střela Brzáka. Domácí šli opět do vedení v 37. minutě po další chybě v obraně. Velkou příležitost vyrovnat měl Průšek, ale jeho střela jen rozezvučela tyč branky domácích.

Třetí třetina se nesla ve znamení snahy Jičína o vyrovnání. Hosté si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí, ale na straně domácího gólman stálo velké štěstí, když někdy i akrobatickými zákroky všechny šance Jičína zmařil. Naopak domácí v polovině třetiny z rychlého protiútoku odskočili na rozdíl dvou branek. Za tři minuty vrátil Jičín do kontaktu Mikolášek, když přesnou ranou trefil růžek branky domácích. Jičín pak mohl i vyrovnat, ale nájezd dvou hráčů opět zachránil domácí brankář. Jičín se v závěru pokusil o hru bez brankáře, ale vyrovnat se mu nepodařilo.

Jičín tak ztratil další tři body a příští týden ho čeká další těžké utkání v Lomnici nad Popelkou. Utkání se hraje 9. 12. Od 18:00 hod.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Jičínska