Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Gólová přestřelka mezi Dobruškou a Hořicemi skončila remízou

30.10.2018
Takřka hokejovým výsledkem dopadl zápas dvanáctého kola fotbalového krajského přeboru mužů mezi domácí Dobruškou a hosty z Hořic. Jiskra v utkání vedla už o tři branky, svěřenci trenéra Killara ale dokázali vyrovnat. O druhém bodu navíc rozhodovaly penalty. Ty Hořičtí konečně zvládli a navázali tak na úspěšnou sérii. „S dvěma body jsme spokojení,“ zní z kabiny.

PRŮBĚH UTKÁNÍ

Svátečnímu utkání počasí příliš nepřálo a domácí oddíl pro něj zvolil umělou trávu. Od třiadvacáté minuty se děly věci. Jiskra předvedla skvělou pasáž hry, ve které se dokázala třikrát střelecky prosadit. Nejprve se po rohovém kopu Šedivého trefil hlavou Rozsévač. O čtyři minuty později prodloužil dlouhý aut do pokutového území hlavou D. Palm, na míč si po odrazu počkal opět Rozsévač a krásnou ranou zvýšil na 2:0. V jednatřicáté minutě se Hořice radovaly potřetí. To, když se individuálně prosadil forvard Pečenka a tváří v tvář brankáři přesně zakončil – 0:3.
Domácí ale nepříznivý vývoj nezaskočil. O chvíli později je vrátil do zápasu Majer, který využil křižného pasu za obranu a střelou ze strany překvapil Žižku na přední tyči – 1:3. Za dalších pět minut už to bylo pouze o gól. Extrémně povedenou ranou z voleje se zpoza pokutového území prosadil Čopík – 2:3. Do konce prvního poločasu už se nic moc výrazného nestalo a hrstka diváků, kterou tvořili spíše fanoušci z Hořic, se v úvodní pětačtyřicetiminutovce rozhodně nenudila.

Do druhé půle vstoupili lépe hráči Dobrušky, kteří se logicky tlačili za vyrovnáním. A povedlo se jim to hned ve 48. minutě. Přesný, nadýchaný centr zkušeného Huňáka zakončil hlavou střelec Kořínek – 3:3. Domácí byli po zbytek zápasu herně aktivnější, ale Hořice podnikaly nebezpečné brejkové kontry. Ani jedno mužstvo už se ovšem gólového vyústění nedočkalo, i když možnosti na to byly. Na řadu tak po divokém výsledku 3:3 přišly pokutové kopy o bonusový bod navíc. Ten nakonec získala Jiskra. Domácí dvakrát neproměnili, když jednou mířila střela do tyče a podruhé výborně zakročil Žižka. Na straně hostů si na domácím Pěničkovi vylámal zuby Vávra, zbývající střelci Pečenka, Nečesaný, Rozsévač a D. Palm proměnili. Tým trenéra Bareše tak z Dobrušky odvezl cenné dva body. Nutno říci, že po průběhu zápasu by byl pro hosty bod málo.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Miloš Killar, trenér Dobrušky: „Černá osmiminutovka, kdy jsme inkasovali tři branky, nás naštěstí nezlomila a ještě do přestávky jsme snížili. Po vyrovnávací brance jsme pak byli aktivnější, soupeř zase nebezpečně kontroval, na obou stranách to však bylo bez gólového efektu. Penaltový rozstřel jsme tentokrát nezvládli, hosté tak berou bod navíc. Myslím, že utkání určitě parametry krajského přeboru mělo, padla spousta branek. Snad alespoň tento fakt trochu vyrovnal nepřízeň počasí.“

Josef Vydra, vedoucí mužstva Hořic: „Počasí skutečně sváteční nebylo, přesto byl k vidění zajímavý a kvalitní fotbal. Po půl hodině to vypadalo velmi dobře, ale domácí rychle snížili a na začátku druhé půle tříbrankové manko smazali. Pak už to bylo nahoru dolů a vyhrát mohly oba týmy. Penalty jsme konečně zvládli, a tak jsme s dvěma body spokojeni. Negativa nedělního odpoledne - počasí, ztráta tříbrankového vedení, poprvé v sezoně inkasované více než dvě branky a špatně zásobený domácí stánek.“

SK Dobruška – TJ Jiskra Hořice 3:3 (2:3), PK: 3:4
Branky: 33. Majer, 38. Čopík, 48. Kořínek - 23. a 27. Rozsévač, 31. Pečenka.
Sestava Hořic: Žižka – Šeda, D. Palm, Pour, P. Kuneš (85. Tomáš) – Šedivý (46. Neumann), Vávra, Rozsévač, P. Palm (61. Kněžourek) – Nečesaný, Pečenka. ŽK: 1:3.