Fotbalisté hořické Jiskry doma padli

20.11.2018
Deváté místo s jednadvaceti body. Taková je podzimní bilance fotbalistů Jiskry Hořice v krajském přeboru mužů. Ke splnění vytčeného cíle týmu pomohla osmizápasová série bez prohry. I přes závěrečný neúspěch s Vysokou v klubu panuje spokojenost. „Po sedmém kole bych jednadvacet bodů bral všema deseti,“ říká hořický kouč.

V prvním poločase utkání, ve kterém proti domácím hráčům nastoupil druhý celek tabulky z Vysoké nad Labem, se hrála poměrně vyrovnaná partie. Největší šanci měli Hořičtí, když se ve 39. minutě po brejkové situaci dostal až před hostujícího brankáře Pečenka, ale jeho kličku mu strážce vysocké svatyně Pavliš vystihl. Ve druhém dějství se během první desetiminutovky dostali hosté do mírného tlaku. A to hlavně díky standardním situacím. Ve třiapadesáté minutě přišlo rozhodnutí, když se Škvrňák šťastně trefil přímo z rohového kopu a překvapil tak domácího gólmana Žižku – 0:1. V dalších minutách se Vysoká soustředila hlavně na pevnou defenzivu a čekala na brejkové možnosti. Definitivní podobu výsledku dal v 74. minutě robustní útočník Bělka, který z bezprostřední blízkosti doklepl míč hlavou do hořické svatyně. „Očekávali jsme těžký zápas, protože Vysoká má dobré standardky a precizní defenzivu – trpělivě čeká na soupeře a spoléhá na své útočné duo Bělka, Pražák. Je škoda, že jsme si v podstatě dali polovlastní gól z rohu. Nechtěli jsme se nikam tlačit a zbytečně bláznit. Škoda, že se Pečenkovi nepodařilo proměnit samostatný nájezd v prvním poločase, to by možná zápasu dalo úplně jiný směr,“ uvedl hořický trenér Zbyněk Bareš, který je s podzimní částí spokojený. Hořičtí figurují na devátém místě. „Kluci zaslouží dík za velmi solidních 21 bodů, které bych po sedmém kole bral všema deseti. Jaro bude při vyrovnanosti soutěže velmi složité – navíc pokud budeme domácí zápasy hrát venku. Čeká nás velmi těžký úvod jara, kdy cestujeme do Vrchlabí, hostíme Kostelec n. O. a zajíždíme do Libčan,“ vyjádřil se kouč směrem k podzimu a začátku jarní části.

TJ Jiskra Hořice - FK Vysoká nad Labem 0:2 (0:0)

Branky: 52. Škvrňák, 74. Bělka. ŽK: 1:3 (82. Rozsévač).
Sestava Hořic: Žižka - Šeda (80. Tomáš), D. Palm, Pour, Neumann - J. Kuneš (46. Lacina), Rozsévač, Vávra (80. Šafka), Kněžourek - Nečesaný, Pečenka (71. P. Palm)
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jičínska