Důvěřivost stála zamilovanou ženu skoro milion

11.10.2018
Ilustrační foto
V těchto dnech se na muže zákona obrátila čtyřicetiletá žena z okresu Jičín s tím, že se měla s největší pravděpodobností stát obětí promyšleného podvodného jednání ze strany neznámého provinilce.

Ten ji měl prostřednictvím elektronické komunikace a sociálních sítí oslovit a nabídnout jí své přátelství. Po přijetí návrhu měl svým kladným přístupem v ženě postupně získávat její důvěru. Zřejmě pod cizí identitou s cizokrajně znějícím mužským jménem spolu se smyšlenou historkou o pracovní pozici námořního inženýra ji měl přesvědčit o zaslání finančních prostředků, a to z důvodu převedení svých celoživotních úspor ve výši 250 tisíc liber na její účet. Od ženy dále získal přesnou adresu trvalého pobytu, telefonní číslo spolu s emailovou adresou. Následně po ženě měl v několika případech opakovaně požadovat uhradit finanční prostředky v celkové výši 960 tisíc korun na náklady spojené se zasláním zásilky obsahující finanční hotovost, doklady a smlouvy pro jeho budoucí podnikání. Dále měl ženě přislíbit zhodnocení její vložené finanční částky, kterou postupně zasílala na jeho bankovní účet. Do současné doby jí nebyla žádná zásilka doručena a rovněž jí nebyly vráceny zaslané finanční prostředky.

Podvodník se tak měl dopustit zločinu podvod, za který mu v případě dopadení a prokázání viny hrozí vzhledem k výši způsobené škody až osmiletý trest odnětí svobody.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jičínska